دبیرخانه منطقه‌ای فرهنگستان علوم جهان در ایران تاسیس می‌شود
نویسنده : ، موضوعات : تجاری ، 3 ماه پیش ارسال شده


جلسه هماهنگی نشست TWAS-2018 با حضور برخی از اعضای ایرانی عضو تواس و نیز چند تن از اعضای جوان تواس در محل مرکز مطالعات همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دکتر فیروز آبادی، عضو دائم فرهنگستان علوم جهان در ابتدای این جلسه، گزارشی از آخرین روند هماهنگی‌های به عمل آمده ارائه داد.

دکتر صدری‌نسب، دبیر کمیته راهبری نشست عمومی فرهنگستان علوم جهان ۲۰۱۸ نیز خلاصه‌ای از موضوعات مورد بحث در جلسات قبلی و تصمیمات اتخاذ شده را ارائه کرد.

در ادامه دکتر دهقانی، رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) ضمن اعلام آمادگی مجدد برای برگزاری این نشست در شیراز، از روند جلسات در شیراز که بصورت دو هفتگی و با حضور اعضا برگزار می‌شود، گزارشی را ارائه داد و اظهار کرد: اقدامات مختلفی در این مورد انجام شده که طی دو هفته آینده به تدریج برنامه‌های اولیه برای اخذ نظر اعضا منتشر خواهد شد.

دکتر محمدرضا فلاحتی، رئیس اداره روابط عمومی و همکاری‌های علمی بین‌المللی مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری درباره این نشست گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم مطرح در این نشست راه‌اندازی دبیرخانه منطقه‌ای تواس در ایران (TWAS Iran Chapter) بود که مورد استقبال حاضران قرار گرفت و مقرر شد دفتر این دبیرخانه در مرکز منطقه‌ای تاسیس شده و با هماهنگی با مرکز مطالعات همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم امور مربوطه پیگیری شود.

وی افزود: همچنین طی این نشست یکایک اعضا در مورد موضوعات مختلف دیدگاه‌های خود را بیان کردند. یکی از عمده‌ترین موضوعات که مورد تایید تمام اعضا بود، به اتخاذ تدابیر برای افزایش اعضای ایرانی تواس باز می‌گردد.

بر اساس اعلام روابط عمومی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، فلاحتی خاطرنشان کرد: مقرر شد در جلسه آینده که در ۵ تیر ۹۷ برگزار می‌شود، برنامه‌های عملیاتی ارائه و پس از اخذ نظرات اعضا مصوب و پیگیری شود. همچنین مقرر شد برای سرعت بخشیدن به فرایندها، دکتر مورنزی، مدیر اجرایی فرهنگستان علوم جهان نیز برای جلسه آینده به تهران دعوت شود.

 

منبع:ایسنا

نوشته دبیرخانه منطقه‌ای فرهنگستان علوم جهان در ایران تاسیس می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.Source link

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آرﻣﺎن ﺗﺠﺎرت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس